Savage Fantasy! - Rasy Doliny

Posted by Konrad | Posted in , , | Posted on 14:43


Rasy Doliny

Ludzie

Chyba najlepiej znacie tą rasę. W Dolinie można spotkać przedstawicieli każdej znanej kultury, więc czujcie się swobodnie tworząc swojego bohatera. Łączy ich jednak jedno – nadzwyczajne zdolności do adaptacji i uczenia się. W końcu nie byle kto jest w stanie dotrzeć do Doliny, aby coś osiągnąć lub uciec przed przeszłością.

Ludzie otrzymują dwie darmowe Przewagi.

Duuri

Wywodzące się z Doliny elfy. Dla większości ludzi nie do odróżnienia od siebie nawzajem przez fakt, że wszyscy mają białe włosy, bladoniebieskie oczy oraz lekko podłużne twarze. Podobnie jak swoi pobratymcy spoza Doliny są długowieczni, ale nie należą do pokojowego leśnego ludu. Porzucili dawną drogę, aby wkroczyc na ścieżkę zemsty za pogromy sprzed około dwustu lat. Od tamtej pory wszyscy członkowie klanów są wojownikami i to jednymi z lepszych.

„Duuri” to słowo którym określają samych siebie, a potem zostało przyjęte przez innych mieszkańców Doliny. Jedynymi przedstawicielami widywanymi w miastach i na traktach są pariasi wyrzuceni z klanów. Najczęściej za zbyt słabego ducha, chociaż przynajmniej jeden z odszczepieńców ma co najmniej dwieście lat i pamięta pogromy oraz ich przyczynę.

Widzenie w ciemności – Durri ignorują modyfikatory za kiepskie oświetlenie.
Wojownicy – Durri od najmłodszych lat są szkoleni w walce według stylu swojego klanu. Mogą za darmo wziąc jedną z wymienionych Przewag bez spełniania warunków; ma to odzwierciedlać styl walki klanu.
Ulubiona broń – Przy twoich narodzinach wykuto dla ciebie broń, która od tamtej pory ci towarzyszy i stała się przedłużeniem ciebie. Jeżeli kiedykolwiek zostanie ci skradziona lub ją stracisz dostajesz poważną Zawadę Mściwy.
Dwa miecze – Twój klan specjalizuje się w walce z wieloma przeciwnikami. Najskuteczniejszą metodą jest broń w obu dłoniach.
Sokole oko – Łucznicy z twojego klanu znani są w całej Dolinie jako najlepsi strzelcy. Niestety odbija się to na wyszkoleniu w walce wręcz – nie możesz zaczynać z kością wyższą niż k4 w Walce.
Garda – Od małego uczono cię, że gdy ktoś atakuje, ktoś musi pilnować jego pleców. Niestety jesteś zbyt ostrożny, jeżeli chodzi o działanie. Zgadnij więc jako masz Zawadę, zgadłeś – Ostrożny.

Odszczepieniec – powiedzieć, że nie lubią ciebie to delikatne określenie. Większość ludzi zabiłaby cię na miejscu, czego zresztą często próbują.

Krasnoludy

Niscy, potężnie zbudowani, brodaci, lubią alkohol oraz pracę. Nie są równie wojowniczy co ich ziomkowie z gór, jednak w najmniejszym stopniu nie zmieniło to ich wrodzonej odporności. Obcowanie z ludźmi otworzyło brodaczom oczy na możliwości jakie mają, jeżeli tylko przestaną tak bardzo się przejmować starożytnymi zasadami. Stąd w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się sporo nowinek, tak naprawdę od dawna znanych krasnalom, jak choćby broń na proch czy silniki parowe. Dla większości ludzi jest to po prostu jakaś nowa odmiana magii.

Twardziele – Krasnoludy zaczynają z k6 w Wigorze.
Technologia – jako jedyni krasnale mogą zaczynać z nowoczesną bronią i umieją się nią posługiwać w ramach Strzelania i Walki
Powolni – Tempo brodaczy równe jest 5
Widzenie w ciemnościach - ignorują modyfikatory za kiepskie oświetlenie.

Elfy

Wysokie, szczupłe, o szlachetnych obliczach. Wszystkie są przyjezdne i pochodzą z najróżniejszych stron świata, jak i z innych równoległych. Elfy są stworzeniami wywodzącymi się z duchów lasów oraz potoków, dlatego mówi się, że w ich żyłach płynie magia. Są długowieczne, być może nawet nieśmiertelne. Co ciekawe elfy nie rozróżniają między sobą pochodzenia, lecz do wszystkich mówią bracie lub kuzynie, za wyjątkiem zwracania się do Duuri. Zapytane o to najczęściej odpowiadają, że to nie jest rodzina.

Magiczne istoty – Wszystkie elfy mają pulę 5 punktów mocy. Muszą wziąć Przewagę Nowa moc, aby móc ją wykorzystać. Punkty te sumują się z zdobytymi przez Zdolności Nadprzyrodzone i Dodatkowa Moc.
Zręczne – Elfy zaczynają z k6 w Zręczności.
Ups... - Mechanizmy mają w zwyczaju psuć się przy elfach. Zegary się zatrzymują, broń wybucha, silniki eksplodują. Nic bardziej skomplikowanego niż powszechnie dostępne w średniowieczu nie wytrzyma minuty w posiadaniu elfa. Stąd właśnie wzięła się rozdmuchiwana przez ludzi animozja między krasnoludami i elfami.Comments (0)